Sziasztok!
Azt mondják Kréta a botanikusok paradicsoma,a sziget elszigeteltsége miatt sok növény mentes maradt a káros szárazföldi hatásoktól,és ezért
több mint 140 endemikus,vagyis a világon sehol másutt nem honos faj fejlõdött ki.Pl.máriatövis, tengeri liliom,pillangós kosbor,királyné gyertyája,útszéli kányazsázsa vagy közönséges repcsényfû.Kréta tavasszal a legszínpompásabb,amit majd remélem meg is tudunk nézni majd Karpuzi fotóin,hiszen Õ most ott tartozkódik,bízom benne hogy megosztja velünk a tavaszi Krétát.
Sziasztok ! ez a növény nekem is megvan imádom de tavaly már kinötte a szobát és választanom kelett vagy lemetszem vagy megválok töle !Sajnáltam volna elajándékozni igy lemetszettem képzeljétek el hogy most csak virágot hozott de rengeteget .gyonyorü kb 2 méteres és olyan mint eggy gyümölcsfa van koronálya és törzse.imádom a mediterrán növényeket a kertemet is igy rendezgetem Leanderek ,tuják különbözö kerti kaspók, kaktuszok.mindig van ujj szerzemény .
2szer hoztam eddig haz leánder rügyet anyumnak
olyan büszke volt rám és teljesen meghatodott
gyönyörüen nõnek azóta is mindkettõ
a kertünk már elég nemzetközi : van görög, svájci, olasz meg horvát leander is már persze vagy 3 szinben
az az
hihetetlenül szépek
mind megeredt anyunak
télen a pincében eltelelnek, de tavasztól a kert diszei
bár tavaly Korfuról elfeledtem hozni ,de ha idén megyek valahova megint hozok
Szia h.apci! Jó, hogy feltettél egy ilyen képet. Rengeteg ilyet láttam már Görögországban, nekem is mondta valaki, hogy valami madár fészke lehet, de Samoson az út mellett voltak ilyen alacsony fenyõk és pár centis közelségbõl is megnézhettük ezt az izét és az bizony pókhálóból van szõve. Szóval, én valami pókfészekre tippelek. De egy fenyõn nagyon sok ilyen gumó szokott lenni és maroknyi nagyok...ha valóban pókfészek, nem szeretném elképzelni, milyen és mennyi bébipók lehet benn...brrrrr.
Csak most vettem észre a két hete készült fotóimon, hogy az érett gyümölcsökkel tele citrom- és narancsfákon már ott vannak az egészen apró zöld újabb gyümölcsök is, tehát a fa gyümölcsérlelés közben újra virágzott!
Ilyet még nem hallottam (igaz, nem is értek hozzá!).
Ez vajon így normális, vagy csak a természet ez évi tréfája?
Kis termetû (3-5 m magas), egész évben termõ fa. Ágai tövisesek, fehér virágai illatosak. Narancstermése gerezdekbõl áll, a világos sárgászöld, rostos, lédús gyümölcshúsban a termés közepéhez közel ülnek a hosszúkás, kb. 1 cm hosszú, egyik végükön kihegyesedõ magvak.
forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Citrom
A citrom az egyetlen gyümölcs, amely egész évben megtalálható a zöldségüzletekben. S ha igazán szeretjük a kertészkedést és lehetõségünk is van, hogy télire fagymentes helyre tegyük, nevelhetünk magunknak citromfát. Ha gondját viseljük, egész évben ellát citrommal. Legjobb a Mayer fajta, többször virágzik egy évben, a termésellátás folyamatos.
forrás: https://www.geocities.com/zold_gyum/citrom.html
Jó fej vagy! Én is próbáltam utánajárni (mondtam, hogy nem értek hozzá), ezt is olvastam, de a Wikipédiát nem tartom mértékadónak, attól még igaz lehet. Annál is inkább, mert a képen látszik egy citromvirág is! (Az „egész évben termõ” nem feltétlenül folytontermõ, mint pl. az eper némely’ fajtája. ) És mi van a naranccsal? Itt több is olvasható, de megnyugtató válasz sajnos nem: http://www.terebess.hu/tiszaorveny/gyumolcs/citrom.html és http://www.terebess.hu/tiszaorveny/gyumolcs/narancs.html