#2085932013-08-09 13:12:27 Válasz a #208512. hsz-ra
Szia!
Mi az idén júniusban utaztunk velük Thassosra 3-an és nem szedtek szét bennünket. A buszra 2 hűtőtáskát is felvittünk (az egyik egy kemény falú a kislányunknak volt a lábtámasza a másik ami puha falú volt, abban volt a kajcsi meg az innivaló) Senki nem szólt egy szót sem. A közlekedő részt nem zavartuk vele, mindkettő a lábunknál volt, így senkit nem zavart. Nekünk nagyon pozitív tapasztalunk van az Aeolusos buszos úttal kapcsoltban. Velük ez volt az első, de nem volt gond. Kb. 16 óra alatt megérkeztünk Thassosra. Ilyen gyorsan még soha nem sikerült. Mondjuk az Apollonnak és Ibusznak kicsit kényelmesebbek voltak a buszaik, de ez sem volt rossz.
Hú az Aeolussal mi is kb 17óra alatt értünk Pargara 2008ban:)) Ja és a legkényelmesebb busz volt amivel eddig utaztam:)
Ellenben Sartira a Zeussal 2005ben 27óra volt az út://
#2086482013-08-10 17:16:16 Válasz a #208593. hsz-ra
Szia Kedves Fórumtárs!Mi is most fogunk az Aeolusszal először utazni, kérdésem a következő lenne, megkaptuk a beszállókártyát, meg az infot, s azt irták benne, ha túl lépjük a személyenkénti 20 kg-os határt, akkor 5 eurót kell fizetni kg-monként. Történt valami mérés a csomagoknál, irtad, hogy ti még fel is vittetek a buszra hűtőtáskákat. 14-én indulunk Pargára, és nagyon nehéz belőni, hogy mit is vigyünk, pedig nem szoktuk túl vállalni magunkat.Köszönöm a választ:
Történt valami mérés a csomagoknál, irtad, hogy ti még fel is vittetek a buszra hűtőtáskákat.
Bár nem engem kérdeztél, de mi idén voltunk velük másodjára és nem mértek semmit. Ha nem feltűnően nagy a csomagod (átlagoshoz képest) vagy nincs tényleg rengeteg feles cuccod akkor tuti nem fogják nézni.
Sziasztok!
Holnap indulunk Pargára az aeolussal ès az lenne a kérdésem hogy a csomagokat lemérik? Vagy mennyire veszik komolyan ezt a 20 kiló/fô poggyászt? Most kezdtünk el csomagolni és eléggé közeledünk hozzál
#2088412013-08-13 18:05:41 Válasz a #208839. hsz-ra
Egy nagy bőröndben van a kettőnk cucca ès ìgy lett olyan 20 kg-os.Meg van egy nagyon kicsi amibe a ruhákon kîvül minden más de az olyan 10-12.Kaja, gyógyszerek stb...És a kérdés az az hogy a nagy bőrõnddel gond lehet? Ugye ha 20kg/fő mi meg ketten vagyunk az 40, akkor meg simán beleférünk.
Két főre nézik a 40 kg-t, így bőven belefértek. Nekünk eddig mindenhol így csinálták, nem egyesével számolták, hogy meghaladja-e a 20-at, hanem kettőnké a 40-et.
Csődhelyzetbe került, és törölte járatait az egyiptomi válság miatt kialakult krízishelyzetben a Best Reisen – értesült az Index. A tavaly még több mint 6 milliárd forintos árbevételt elérő cég ügyvezetője, Zám Tibor érdeklődésünkre elmondta: 700-800 utasuk maradt külföldön, illetve több ezer tervezett kiutazást töröltek, gépeik már pénteken sem indultak el.
Zám azt mondta, hivatalos közleményt adnak ki, és a Best Reisen honlapján is értesítik az utasokat. Érdeklődésünkre elmondta, a kárigényekkel a QBE biztosítóhoz kell majd fordulnia az utasoknak. A külföldön maradtak hazautazását részben már kifizették – általában akkor, amikor partnerekkel szervezték az utakat –, a többieknél pedig a biztosító állja majd a költségeket. „Az általunk biztosított vagyoni letét összege 1,3 milliárd forint, amely fedezi a külföldön tartózkodó utasaink hazautaztatását és az el nem utazottak teljes kártérítését” – áll a csődbe ment cég közleményében.
A fizetésképtelenség oka az évek óta szűkülő charterpiac, de az utolsó cseppet a pohárban az egyiptomi válság volt – mondta Zám, hozzátéve, a piac a 2006-os szint harmadánál lehet most. A magyarok is sokkal kevesebbet költenek utazásra, és versenytársból is több lett. Az utóbbi két hónapban viszont egyiptomi chartergépeiket csak nagyon csúnyán nyomott árak mellett tudták indítani.
Egy turisztikai szakértő szerint nem meglepő a csődhelyzet, „a szakmában egy ideje már beszéltek arról, hogy a társaságot nagyon megviselte az egyiptomi válság”. Egy másik, a céggel korábban szerződéses kapcsolatban álló utazásszervező illetékese úgy reagált a megkeresésünkre, hogy tényszerűen nem hallott a csődhelyzetről, de nem lepi meg, az elmúlt hónapokban már voltak fizetési nehézségei a társaságnak. Úgy tudjuk, a Best Reisennél több munkatárs fel is mondott a múlt héten.
Az utazási irodákat nyilvántartó Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatalban nem tudtunk illetékessel beszélni: a hatóság központi számán közölték, hogy péntek lévén délután kettőig dolgoztak a munkatársai, legközelebb szerdán lesznek elérhetők.
A Best Reisen Utazási Iroda Kft. 1994-ben alakult, jelenlegi többségi tulajdonosa Ali Ben Hamrouni, kisebbségi tulajdonrésze van a Medina Tours Kft.-nek. A Céginfó adatai cég az elmúlt években stabilan 6 milliárd forint körüli árbevételt ért el – 2010-ben 6,7 milliárdot, egy évvel később 5,9 milliárdot, majd tavaly 6,1 milliárdot –, de üzemi eredménye évek óta mínuszos volt és fokozatosan romlott: a 2011-es mínusz 83 millió után tavaly már 440 milliós volt a működési veszteségük, bár az adózott eredményük az előző évi mínusz 56 millióról 40 milliós nyereségbe váltott.
Sajnálattal tájékoztatjuk Önöket hogy a Best Reisen 2013 augusztus 16. naptól nem tudja folytatni utazásszervezői tevékenységét.
A magyar utazási piacot öt éve sújtó válság rendkívüli módon sújtotta az iparágat, így bennünket is. Különösen nagy veszteségeink keletkeztek az egyiptomi és tunéziai utazások terén, mivel 2011 januárja óta politikai válság sújtotta a két észak-afrikai desztinációt, amelyek tradicionális a legerősebb, forgalmunk többségét adó úti céljaink voltak. A szűkülő piac, a csökkenő fizetőképes kereslet, a kiélezett konkurencia-harc és a folyamatos árháború nem teszik lehetővé a gazdaságos működést. A folyamatos működés pénzügyi feltételei már nem biztosíthatóak.
Az általunk biztosított vagyoni letét összege 1,3 Mrd Ft, amely fedezi a külföldön tartózkodó utasaink hazautaztatását és az el nem utazottak teljes kártérítését. A Biztosítótársasággal haladéktalanul felvesszük a kapcsolatot és minden szükséges információt, adatot, egyéb segítséget megadunk a helyzet megnyugtató rendezéséhez.
Kérjük, hogy kárigényükkel mielőbb keressék meg a QBE Insourance (Europe) Limited Magyarországi Fióktelepe Ügyfélszolgálatát (1143 Budapest, Stefánia u 51, telefon (06-1)460 1400, e-mail: info@hu.qbe.com.)
A kialakult helyzetért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük.