Ha ételileg érdekelnek az árak, akkor abban én is tudok segíteni.
gyros: 1.80-2 euro (étteremben kicsit drágább lehet)
paradicsom, krumpli: 1.70/kg
dinnye: 5 euro kb 5 kg
barack: 1.80/kg
0,75 kg kenyér: 0.90 euro
víz: 1.60 euro/6x1,5
fagyi: 0.75 körül
frappe/sör: 2,50-4 euro
mussaka/suvlaki: 6-8 euroig változik
boltban üveges sör: 0.90-1.20 euro
margarin: 2.65
olivaolaj: közepes azthiszem 3.25
a tejet mi nem néztük,de azt mondták húzós volt. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem azért segített valamennyit.
Nem biztos, hogy Szilvi elírta a dinnye árát, mert tavaly úgy emlékszem, hogy Tolo-n is 0,80-0,90 cent volt kilója. (2006-ban volt 0,40 cent, arra tisztán emlékszem.)
Persze, ezek "supermarketes" árak, piacokon lehet valamivel olcsóbb, vagy ha esetleg a kereskedő nagytételben valahonnan fillérekért tud beszerezni és így nyomott áron tudja adni, de ez ritka.
Ettől függetlenül, lehet, hogy előfordult 0,25 centes ár is, nem vitatom, de szerintem nem általános.
Egyébként minden érdekel, érdeklődéssel olvasom a korfui topikot. Ha minden összejön, az idén mi is erre a szigetre megyünk üdülni. (Még tervezés szintjén áll.)
Bocs, baj van a mértkegységekkel. Ha cent, akkor nem tört számot akartam írni, törtekkel viszont az euro lenne a helyes.
(Így túl olcsó lenne e dinnye. )
Megkérdeztem ma reggel a Korfui ismerősöket hogy mennyi a legolcsóbb dinnye most kint... 40 cent kilója!!! Kicsit sok lenne érte az 1 euró szerintem....
Ti most tényleg a dinnye árán vagytok megakadva??? Nem hiszem, hogy valaki az miatt nem fog enni mert 0,5 vagy 1 Euró/kg az ára. Ha az ember megkívánja akkor eszik, vagy ha az árát nézegetitek mindennek, akkor az nem hiszem hogy felettéb egy felszabadult nyaralás, pihenés. Nem azt mondom, hogy én nem nézem meg az árakat, de ilyen apróságokon nem tudok fennakadni!
Mostanában egyesek már tulságosan is túl bonyolítják ezeket a fórumozásokat! Néha már olyanokra is kíváncsiak, amiket nagy ívben le kellene sz@rni egy nyaralás alatt.
Fel kell venni az ottani ritmust és sodródni az árral, nem pedig olyan Magyarosan aggódni mindenen. Erről kéne szólnia egy pihenésnek!!!
Szia Szunyi! Végre egy normális emberre akadtam benned! Ha visszalolvasol jól kigúnyoltak( nem írom kik), olyan baromságokon agyaltak, hogy az eszem megállt. Elmennek Görögbe nyaralni és közben nem azon jár az agyuk, hogy milyen szép lesz, meg jó lesz, meg Mythos lesz, meg minden lesz, hanem azon agyaskodnak, hogy hol a Lidl, ahol lehet rizst venni, meg hol az olcsó tej, hol lehet a bérelt puttonyt teletömni zabálnivalóval. Bocs, de tényleg NAGYON IGAZAD VAN! Nem zabálni megyünk üdülni, nem azért tervezgetünk egész télen, hogy aztán a kinti bevásárlóközpontokat gyarapítsuk. A spanyol fórumon még olyat is olvastam, hogy azt kérdezik ,hol lehet KAKAÓSCSIGÁT kapni Tossa de Mar-on. Az ilyen embereknek kár otthonról kitenni a lábukat. Persze tudom kell enni, na dehát.....egy fórumon ezzel foglalkozni ...több mint ÉGŐ.