Görögországban élek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 346
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154745 Üzenet linkje2011-01-11 13:56:49  Válasz a #154740. hsz-ra

Vikso, bele van kalkulálva sok minden, az is amiről írsz.
De tudni kell, hogy mindketten (a párom is és én is) dolgoztunk és ezért éltünk Európa több országában, én a pl. Bukarestben is. Tudom, milyen megszokni egy más kultúrát.
Továbbá az eddigi utaink során ugyan megismertük a görögöket, de mi is tudjuk, hogy ez kevés. Nem véletlenül tanuljunk a nyelvet is.
Persze ettől függetlenül adódhat mindenféle...

# 347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Greece4ever
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154746 Üzenet linkje2011-01-11 14:17:45 

Sziasztok! Eddig csak rendszeres olvasó voltam itt, de a véleményemet (és némi tapasztalatomat) megtartottam magamnak. Eddig...
Szóval nekem is ez a kétlakiság tűnik ideális megoldásnak, én már évek óta pár hónapos periódusokban ingázom Görögo. és Mo. között. Én ugyan teljesen más életszakaszban vagyok, mint itt a témában megszólaltak többsége, tehát egyedülállóként, férj és gyerek nélkül követhetném az álmomat, de a családom,szüleim és nagyszüleim miatt (akiknek mindent köszönhetek), nem hagyhatok mindent a hátam mögött.
De szerintem tökéletes megoldás lehet az itt is - ott is verzió. Ezzel a honvágy kérdése letudva. Az anyagiakról pedig: enni és számlákat fizetni mindenhol kell. Kinn is vannak olcsó nagyáruházak... Szóval a napi megélhetést tekintve nincs szerintem különbség. A bökkenőnek "csak" a hol lakni kérdést látom, mert az albérlet fizetése (vagy a házvásárlás) a plusz kiadás az itthonihoz képest.
Az én helyzetem nehezebb, de aki majd nyugdíjasként, ismerve valamennyire az országot, a viszonyokat, a nyelvet, akar nekivágni, annak csak hajrá! icon_smile.gif
Volt itt szó az egészségügyi ellátásról is. Ezzel kapcsolatban 1 személyes tapasztalatomat szeretném megosztani. Kétszer is voltam kórházban Görögben, éjszaka közepén nagyon rosszul lettem, bementünk, de nem volt nálam egyáltalán semmilyen irat, a folyosón végig ültek, engem , mint külföldit papírok nélkül, soron kívül azonnal elláttak, és a végén még egyetlen fillért sem kellett fizetnem. Másik alkalommal ugyan ez, plusz mindenféle kivizsgálásokra küldtek másnap reggel, a vérvételt leszámítva, amit ott helyben éjszaka megcsináltak nekem... Itthon nagyvárosi kórház ügyeletén ugyanezzel a problémával hosszú órákon át sírva fetrengtem a hideg folyosó padlóján, úgyhogy még csak rám sem pillantottak...De ezt inkább nem is részletezem, gondolom mindenki ismeri a magyar eü.-et. Szóval nem kell félni a "balkáni" eü.-től icon_smile.gif

# 348
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154747 Üzenet linkje2011-01-11 14:27:31  Válasz a #154746. hsz-ra Előzmény #154746

Idézet:
Kétszer is voltam kórházban Görögben,


Szia, és mindez hol volt? icon_smile.gif

# 349
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Greece4ever
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154749 Üzenet linkje2011-01-11 14:43:28  Válasz a #154747. hsz-ra Előzmény #154747

Kateriniben, kb 2 éve télen...
# 350
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154759 Üzenet linkje2011-01-11 17:07:53  Válasz a #154746. hsz-ra Előzmény #154746

Köszi greece4ever!
# 351
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154889 Üzenet linkje2011-01-15 20:44:16 

# 352
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#155991 Üzenet linkje2011-02-06 21:09:53 

# 353
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pink Elephant
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165158 Üzenet linkje2011-06-11 08:49:34 

Sziasztok,
Nemreg koltoztem Athenba es gondoltam megkerdezem hatha van valaki errefele aki szivesen beszelgetne neha icon_biggrin.gif

# 354
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katonáné Éva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
173 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165181 Üzenet linkje2011-06-11 16:28:42  Válasz a #165158. hsz-ra Előzmény #165158

Szia!
Hogy érzed magad Athénban? Milyen most ott a hangulat?
Gondolom ott is jó meleg van már, itt is ezerrel süt a nap.
Vigyázz magadra, szia : Éva icon_biggrin.gif

# 355
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pink Elephant
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165187 Üzenet linkje2011-06-11 17:32:35 

Szia,
Puskaporos:) Tele van a syntagma ter satorosokkal, de bekesnek tunnek...meg. Es nagyon meleg van:)
Koszonom, jol erzem magam.

# 356
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165200 Üzenet linkje2011-06-11 20:44:40  Válasz a #165158. hsz-ra Előzmény #165158

Szia
Hogy érzed magad abban a gyönyörű városban? Ott dolgozol? Gondolom vannak már ismerőseid. Ha lesz időd és kedved, mesélj. Nagyon szeretem Görögországot. 17 nap múlva Pefkohoriba megyünk nyaralni. Már nagyon várom! Remélem nem lesz addig semmi zűr és nyugodtan mehetünk.Üdv. Éva

# 357
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pink Elephant
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165231 Üzenet linkje2011-06-12 10:14:09 

Szia,
Jol erzem magam koszi. A varos tenyleg szep:) Ne aggodj szerintem a sztrajkoktol eltekintve nem lesz nagyobb zur a nyaron. Majd utana... De ha csak nyaralni josz ez teged nem fog nagyon erinteni. Foleg mivel a tuntetesek inkabb a nagyobb varosokat erintik. Nem dolgozom, mivel meg nem nagyon beszelek gorogul. Majdcsak egyszer:)
Szep nyaralast kivanok

# 358
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165232 Üzenet linkje2011-06-12 10:15:00  Válasz a #165158. hsz-ra Előzmény #165158

Felveheted a kapcsolatot a Görögországi görög-magyar baráti társasággal (Athén). Ott sok emberrel megismerkedhetsz és kialakul majd ha akarod egy-két szorosabb kapcsolatod. Szoktak rendezni összeröffenést, kirándulást, stb. Ha érdekel, szólj magánüzenetben, küldök telefonszámot.
# 359
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178002 Üzenet linkje2012-01-06 10:10:48 

Sziasztok! Először is nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, sok hasznos dolgot olvastam.A családommal az idén tevezünk kiköltözni Thessalonikibe ha minden összejön.Sokan írtátok, mennyire rossz a helyzet Görögországban, de mindezek mellett azt hiszem nekünk megéri.Ha nem haragszatok meg egy kicsit untatlak benneteket, de csak azért mert érdekel a véleményetek.Szerbiában élünk, én nem dolgozom, a férjem (aki megjegyzem állami fizetéssel, egésségügyben, műszaki szolgálatban mint ezermester) havi 230 eurót keres(az árak nálunk magasabbak mint mondjuk magyarországon, vagy görögországban).Anyósom görög, Tessalonikiben él a nagymamával, ugyanitt van egy üres lakása amit nekünk adna. A férjem tavaly nyáron kiment hozzá nyaralni a kislányunkal, az anyós közbejárásával elvégzett standolás után pár kisebb munkát ( csapcsere, zárcsere stb) és két hét alatt megkereste az itteni háromhavi fizetését.Igy született az ötlet, hogy miért is ne?Rosszabb mint itt nem lehet. Kicsit utánnajártunk a dolgoknak ithon is ott is.Lakásunk mint már mondtam lenne, a gyereknek az iskola sem gond, mert van szerb nyelven amit folyékonyan beszél, ír, olvas, elkezdtünk görögöl tanulni ezerrel.Az egyedüli kérdés, hogy a férjem talál e munkát amig nem önnálósul, mert ha sikerül feltalálni magunkat, ithon eladnánk mindent és szeretnénk egy mobil szervizt nyitni.Megjegyzem, nem meggazdagodni szeretnénk, csak egy normális életet, ahol nem vita kérdése, hogy vehetünk-e a kislányunknak egy tábla csokoládét a hónap végén.
# 360
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Leptokária
Aktív fórumos
Aktív fórumos
140 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178005 Üzenet linkje2012-01-06 10:48:58  Válasz a #178002. hsz-ra Előzmény #178002

Szerintem jó ötlet icon_smile.gif Szerbia helyett és a 23o euró helyett, mindenképpen. Ha a lakásotok is megvan, szerintem nagy probléma nem lehet. Én nem is vacilálnék a helyetekben. Munka mindig van, főleg tavasztól-őszig. Tényleg több a pénz. A legrosszabb fizetés, amit kint láttam, egy mosogatói volt:650 euróért. Azért az élelmiszer árak nem túl alacsonyak, de jó beosztással nem lesz gond a kislánynak a csoki icon_biggrin.gif
Sok szerencsét nektek! Kis tapasztalattal rendelkezem. Ha kérdezni akarsz, nyugodtan tedd meg! Szia! icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 23 24 25 26 27   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu