KÉPEK A FOTÓALBUMBÓL
LEGNÉPSZERŰBB ALBUMOK
NÉPSZERŰBB BESZÁMOLÓK
LEGNÉPSZERŰBB LEÍRÁSOK
LEGNÉPSZERŰBB INFÓK
LEGNÉPSZERŰBB RECEPTEK
NÉPSZERŰBB FÓRUMTÉMÁK
LEGUTÓBBI KOMMENTEK
LEGUTÓBBI LEÍRÁSOK
LEGUTÓBBI GÖRÖG HÍREK
LEGNÉPSZERŰBB ZENÉK
LEGUTÓBBI ÜZENETEK

Infók


Peloponnészosz - Ziria-hegye, Hermész szülőhelye

A Ziria-hegy a peloponnészoszi Flabouritsa völgyétől nyugatra található, és csodálatos tájnak ad otthont.

A terület legnagyobb faluja Trikala, egy feltörekvő turisztikai célpont a Ziria-hegy nyugati oldalán.

Száraz éghajlata és kényelmes elhelyezkedése, mindössze 143 kilométerre Athéntól (88 mérföld), a szezon ellenére is kedvelt célponttá teszi nemcsak a görögök, hanem a nemzetközi turisták körében is.

A Ziria-hegy északi oldalán található egy fontos síközpont 100 méter hosszú babafelvonóval és 400 méteres kötélfelvonóval. Trikala völgyei és hegyei pihentető túrákat tesznek lehetővé a kis szigettel rendelkező Dasios-tó környékén.

A hegyek rejtett ösvényei lenyűgöző fenyőerdőkkel büszkélkedhetnek, amelyek nyugodt sétákat és felfedezést igényelnek, ahogy Hermész jónak látja.

A legenda szerint a Maia néven ismert Plejád életet adott Zeusz fiának, Hermésznek a Dasios-tó melletti barlangban, a Ziria-hegyen, Trikala falu közelében.

Más néven Mount Kyllini vagy Mount Cyllene, ez a hegy híres Hermész istennel való kapcsolatáról. 2376 méterrel (7795 láb) a tengerszint felett emelkedik, így a Peloponnészosz második legmagasabb pontja.

Hermész, Zeusz fia

A görög mitológia szerint Hermész volt a második legfiatalabb olümposzi istenek közül.

Az ókori Görögország mitológiájában Hermészt az istenek hírnökeként ismerik; ő felel az utazók – valamint a tolvajok és hazugok – védelméért, és a lelkeket az alvilágba vagy a Hádészbe vezeti. Nagy ravaszsága és éleslátása miatt minden tolvaj Istenének tartják.

Életének legelső óráiban valahogy kiszabadult bölcsőjéből, átutazott a vidéken, és ellopta Apolló ökreinek egy részét. Homérosz műveiben, az Iliászban és az Odüsszeiában, bár ezt a hagyományt nem említik, Hermészt ravasz tolvajként jellemzik.

Eleinte Hermész az alvilághoz kötődő isten volt. Az ókori Görögországban „ az alsó és felső világ közötti út isteneként” imádták. ez a pozíció fokozatosan kiterjedt általában az utakra, és onnan a határokra, az utazókra, a tengerészekre és a kereskedelemre is.

Általában Hermészt úgy írják le, mint aki szabadon navigál a halandók világából az istenek birodalmába.

A lelkek túlvilágra vezetõje is volt, ezért az utak és az utazók védelmezõjének is számított. Szimbóluma a görög kerykeion, két kígyó, amely egy szárnyas pálca köré tekerve más istenek faragványait ábrázolja.

A görög vallás római adaptációjában Hermészt Merkúr római istennel azonosították, aki bár az etruszkoktól örökölte, sok hasonló tulajdonságot fejlesztett ki, például a kereskedelem pártfogója. Az egyiptomi istenek görög értelmezésében Thothoz hasonlítja.


  2024-02-27 

  143 74% 





Hirdessen itt!

..:: Bérelhető reklámfelület ::..