Szerintem is tudják a sofõrök, hogy merre kell menniük, illetve célszerû. Egy kicsi pillantást kaptunk a bolgár viszonyokból, sajnos elég lehangoló.
Az idõnk elég változó volt, esõ napsütés szél, méteres hullámok. A víz kb. 20-22 fokos a levegõ 18- ha süt, egyébként 12-14 fok. Ha szélvédet helyen vagy akkor még érezni lehet a melegét. Sõt Bulgáriában havas hegycsúcsot is láttunk. Tehát ha nem a tenger a fõ cél, akkor jól fogod érezni magad, mert csavargásra kiváló. Kicsit zavaró, hogy szezonvég gyanánt nagyon sok bolt, taverna lehúzta a rolót, mert már nem éri meg kinn lenni.
Szia. Remélem a sofõrök is tudnak róla, és akkor ki tudjuk mi is kerülni. Bár ha a buszon ülõk már, kint jár az agyam, és ki fogom bírni a várakozást.
Milyen idõtõk volt?
Az elõzõben elfelejtettem leírni, hogy Szalonikiben eleve elterelik a forgalmat és nem engedik Evzoni felé, hanem csak SERRES felé. Kérdezz bátran ha tudok szívesen segítek.
Szervusz
Mi ma jöttünk haza és igenis érinti a személyforgalmat a sztrájk.!!
Úgy kerültük el, hogy körbementünk Bulgáriának-Szófiának és így csak 3 órával lett hosszabb az utunk. Mindamellett, mennék vissza ha tehetném.
Köszi. Már megijedtem, hogy sokat kell várnunk.
Bár a „régi szép emlékek”, mikor nem volt olyan, hogy nem vártunk pár órát, mindig szóba kerül. Azért kibírtuk azt is, a lényeg mindig az volt, hogy Görögországba tartottunk.
szia. Tudomasunk szerint a sztrajk nem a szemelyforgalmat erinti, hanem az olyan gepjarmuvek atvizsgalasara vonatkozik amik peldaul uzemanyagot, tovabbertekesitesre szant arut szallitanak, igy valoszinuleg nem lesz gond.
Úszni tudsz..? Fakultativan,de maszek alapon is áttudtok majd menni Eloundából.Ha egy kicsit vágod az angolt,egy szál problémátok sem lesz majd meglátod.Egy két görög szó beiktatása is nagyon hatásos.Nekünk az õ nyelvük, ha bárhol is csak egy pár szóval is használtuk
rögtön eredményhez vezetett és még örültek is neki.Némi tapasztalatom már van... Sok sikert!!
Állítólag felütötte a fejét a leprának egy alotróp modosulata és Spinalongán ezt elhallgatva, az ide kirándulók negyede el is kapta.A lappagási ideje lehet 3-8 év...Ingyen és bérmentve megkapható a helyben a vakcina, amit ágyúból lõnek az emberbe...
Mindenkinek kellemes kirándulást Spinalongán! Na ne kajálja meg senki...
Viccnek szántam,hogy izgisebb legyen majd a leprások között.
Üdv:Atosz.Nálunk még tart a lappangási idõ!Azé ,hogy visszamenjünk.
Apollon Travellel utaztunk idén ismét, mivel tavaly elégedettek voltunk velük. Idén sem volt velük különösebb problémánk, a buszok olyanok, amilyenek.
Kifelé egy emeletes busszal mentünk, amin Stavrosra és Thassosra utazók ültek, így elõbb Stavrosra mentünk, csak aztán Thassosra.
Az emeletes busz nem jött be, bár kényelmesebb volt, mint a többi buszuk. Viszont fent utaztunk és nagyon elöl, ahol igen jó a kilengése a busznak. Így kifelé szinte semmit sem aludtunk...
Hazafelé már sima busz jött értünk Thassosra, ami viszont igen kényelmetlen volt és kevés hely volt a lábunknak.
Sajnos hazaúton az egyik busz koccolt egy platós kisteherautóval, szerencsére nem sérült senki, csak a szélvédõ tört össze. Az utasok egy részét átszállították a többi buszba az üres helyekre és mi is vártunk több mint egy órát, amíg intézkedtek, de ezzel nekünk nem volt problémánk (volt aki értetlenkedett, hogy miért nem megyünk már).
A sofõrök oda-vissza korrektek, rendesek és segítõkészek voltak. Az út ugyan tovább tartott, mint tavaly, de ez a határokon való várakozás miatt volt.