Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 4756
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179751 Üzenet linkje2012-02-21 09:56:40  Válasz a #179745. hsz-ra

Szia tapodyt,

Gondolom, nekem írtad, hogy mindkét sziget jó választás és mindkettőn lehet akár 1000 km-t is autózni - nos, ezzel csak megerősítettél abban, hogy nehéz választani icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif De legalább megvan a jövő évi utunk célja is icon_biggrin.gif
És abban is, hogy remek nyaralásunk lesz icon_biggrin.gif

Emléxel még hogy annak az apartmannak Pontiban mi volt a neve?
Katsikiben van egy jó tippem és van egy Nidri mellett is, de jöhetnek továbbiak is, aztán majd eldöntjük. Még az sem kizárt, hogy lesz 4-5 éjszakánk a nyugati parton, aztán 4-5 a keleti parton.
Köszi előre is!

# 4757
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapodyt
Törzstag
Törzstag
768 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179745 Üzenet linkje2012-02-21 07:27:12  Válasz a #179634. hsz-ra Előzmény #179634

Szia!

Teljesen mindegy melyik szigetet választod,elképesztő mindkettő.
2010-ben Lefkádán voltunk 10 napot--kevés volt ,2011 Kef.14nap,
nagyon -nagyon kevés.Ha az idén összejön ismét Kef.,úgy érzem sokmindent
nem láttam még,pedig 1080km volt a szigeten az autózás.
A Lefkádán a nyugati part elképesztő ,egy naplemente a Katsiki alatti világító toronytól fantasztikus, örök emlék! Azért itt is sikerült 950km-t autózni.
Ponti-ban volt az appartmanunk,teljes rálátással az egész öbölre.

# 4758
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179727 Üzenet linkje2012-02-20 17:55:11  Válasz a #179711. hsz-ra Előzmény #179711

MaciG, a zsúfoltságról annyit, hogy nagyrészt szubjektív dolog, lehet, hogy ami az egyik embernek szellős, az a másiknak már nyomasztóan zsufi.
Persze mi bogarasak vagyunk és szeretjük a tengerzúgást hallgatni az emberi zsibongás helyett, de ez a mi bajunk, majdcsak lesz rá megoldás, hiszen strand van bőven.
Az is bíztató, hogy tavaly a Milos-i strandokról olvastam, hogy némelyik zsúfolt, aztán meg pont az volt üres, amelyikről azt írták, hogy tiszta Siófok.

# 4759
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179726 Üzenet linkje2012-02-20 17:43:33  Válasz a #179715. hsz-ra Előzmény #179715

Jó munkát, viizo! Nekem is tetszik, várom a további fejlesztéset!
# 4760
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179715 Üzenet linkje2012-02-20 12:26:13  Válasz a #179711. hsz-ra Előzmény #179711

Szia MaciG!

A Lefkada.hu be lesz fejezve tavasszal, májusra kb.

Tavaly sajnos nem volt időm foglalkozni vele, emiatt hiányos még, csak az alapdolgok vannak fent, de idén felturbózom a tartalmát. Ezzel kapcs. kérek majd segítséget tőletek, fórumosoktól is. icon_smile.gif

Készül egy másik oldal is közben, hasonló lesz, mint a Lefkada.hu, csak egy másik kedvenc jón-tengeri sziget áll majd a középpontban... icon_smile.gif

# 4761
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179714 Üzenet linkje2012-02-20 11:14:35  Válasz a #179711. hsz-ra Előzmény #179711

MaciG! Kicsit sajnálom, hogy Milos beach nem került rá erre az oldalra (pedig megörültem neki, mert mi is szívünkbe zártuk a szigetet). Érdemes az előzőekhez hozzátenni, hogy Agios Nikitas tényleg apró, de gyalog elérhető onnét Milos, ami hatalmas, szerintem talán nem is tud zsúfolt lenni.
# 4762
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179711 Üzenet linkje2012-02-20 10:40:29  Válasz a #179678. hsz-ra Előzmény #179678

Köszi. Azért gondoltam robogóval, mert gyalog azért eléggé necces körbejárni a szigetet.


Mediterraneo: Viszont azt is nézd, hogy pl.: Porto Katsiki, Kathisma ,Egremni ,stb. elég nagy strandok, tehát a tömeg is eloszlik. Agios Nikitas viszont az előzőekhez képest kicsi, ott sokkal jobban érezhető a zsúfoltság.
Itt van egy Lefkadás oldal, szerintem nagyon jól el lett kezdve, csak kár ,hogy nem lett befejezve. :S Lefkada.hu

# 4763
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179680 Üzenet linkje2012-02-19 13:27:54  Re:

Pontikos írta:
Miti82 írta:
Pontikos, milyen időszakban voltatok Lefkadán?
Július közepéig és szeptemberben szerintem tök élvezhető, nyugi van, a strandokon sincs tömeg és normálisan lehet közlekedni, parkolni... pedig én is utálom a tömeget. Az augusztus az ultra durva...


Aug. vége-szept. eleje. A görög (és egyéb) főszezonon kívül.


Nem túl jó hír icon_sad.gif
Beszámolókban is azt olvastam, hogy eléggé sokan vannak...

# 4764
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179678 Üzenet linkje2012-02-19 12:58:21  Re:

Komppal mentünk. Sokan hozzák a robogót, mi gyalogoltunk.
# 4765
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179667 Üzenet linkje2012-02-19 11:05:05  Re:

Pontikos írta:


És, ha már Lefkada, akkor legyen szó arról is: sok és zajos nyaralóra számíts Nidriben és a "híres" partokon (pl. Katsiki, Kathisma), de amikor mi voltunk, zsúfolt volt pl. Ag. Nikitas és Aghiofili is. Természetes árnyékban nekünk sajnos nem nagyon volt részünk - persze lehet, mindenhová rossz napszakban érkeztünk. icon_lol.gif S ha Lefkadát választjátok végül, Meganissit ki ne hagyjátok!


Persze ,hogy sokan vannak, mert ezeket a gyönyörű helyeket mindenki látni szeretné icon_smile.gif

Meganisi-re menetrend szerinti komppal mentetek át? Vagy hajókirándulás kapcsán? Én úgy tervezem, hogy ha visz oda komp, akkor a robogóval együtt , és azt a kis szigetet is körbejárnám. icon_smile.gif

# 4766
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179647 Üzenet linkje2012-02-18 19:48:02  Re:

Miti82 írta:
Pontikos, milyen időszakban voltatok Lefkadán?
Július közepéig és szeptemberben szerintem tök élvezhető, nyugi van, a strandokon sincs tömeg és normálisan lehet közlekedni, parkolni... pedig én is utálom a tömeget. Az augusztus az ultra durva...


Aug. vége-szept. eleje. A görög (és egyéb) főszezonon kívül.

# 4767
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Miti82
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179645 Üzenet linkje2012-02-18 19:33:21  Válasz a #179644. hsz-ra Előzmény #179644

Pontikos, milyen időszakban voltatok Lefkadán?
Július közepéig és szeptemberben szerintem tök élvezhető, nyugi van, a strandokon sincs tömeg és normálisan lehet közlekedni, parkolni... pedig én is utálom a tömeget. Az augusztus az ultra durva...

Meganisit én is imádom, annyira érintetlen... Szerintem, ha jut rá idő, érdemes átmenni, csoda szép!

# 4768
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179644 Üzenet linkje2012-02-18 19:02:45  Válasz a #179634. hsz-ra Előzmény #179634

Szia!

Ne nyomasszon a döntésképtelenség, én is napról napra újabb helyekbe szeretek bele. Ha mindkét sziget tetszik, akkor idén egyik, jövőre másik. icon_smile.gif Vagy tényleg jön a nevető harmadik. icon_smile.gif

Mi még nem tudjuk, hogy alakul ez az év, így mindig a pillanatnyi kilátásoknak megfelelően változnak a tervek is. icon_biggrin.gif Vsz. gyors döntés lesz elő- vagy utószezonban.

És, ha már Lefkada, akkor legyen szó arról is: sok és zajos nyaralóra számíts Nidriben és a "híres" partokon (pl. Katsiki, Kathisma), de amikor mi voltunk, zsúfolt volt pl. Ag. Nikitas és Aghiofili is. Természetes árnyékban nekünk sajnos nem nagyon volt részünk - persze lehet, mindenhová rossz napszakban érkeztünk. icon_lol.gif S ha Lefkadát választjátok végül, Meganissit ki ne hagyjátok!

Gondolkoztam közben a 11 napon is. Igazából én bárhol el tudnék tölteni annyi időt, de pl. ha a közeljövőben nem terveztek erre a környékre visszatérni, akkor én Kefalóniát választanám mondjuk 9 napra, és 2 napra átmennék Lefkadára. Ha visszanéztek hamarosan errefelé, akkor meg oly mindegy. icon_smile.gif

# 4769
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179642 Üzenet linkje2012-02-18 18:58:23  Válasz a #179639. hsz-ra Előzmény #179639

Szia Relax!

Pont azt érzem én is, hogy mindkettőre sort kell keríteni, idén az egyik, aztán lehet, hogy jövőre Dodekán sziget lesz (idén is majdnem az lett), és aztán majd a másik. De ki tudja, lehet, hogy belezúgunk a Jón szigetekbe.
És persze pont amiatt, hogy tudom, mindkettőre el fogok jutni, nem annyira drámai a helyzet icon_smile.gif
Még az indulás napján is lehet változtatni a célon, hiszen pont ez az autó előnye. És útközben bárhol meg lehet állni. Pl. Pargát mindenképpen szeretném megnézni, de még nem világos, mennyi időt tudunk rászánni.
Majd kialakul.

# 4770
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relax
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179639 Üzenet linkje2012-02-18 18:48:35  Válasz a #179634. hsz-ra Előzmény #179634

Medi!
Most igazából "csak" arról kell döntened, hogy melyik szigetet lásd hamarabb, melyik legyen sorban a következő. icon_smile.gif Biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb mindkettőt látni fogod. icon_smile.gif
Mi tavaly - először - autóval vágtunk neki Görögországnak , így kihasználva az autó előnyeit mindent látni szerettem volna. Így jött a döntés, hogy pár nap Thessaloniki után egy hét Parga és egy hét Lefkada legyen + hazafelé Meteorák. Igazából Pargából is kimaradt pár dolog és Lefkadaból is.
Ha nem szeretsz visszatérni már látott helyekre, jobb ha egy helyet teljes mértékben kimerítesz. icon_smile.gif

Verka, várjuk mindkét élménybeszámolód. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 317 318 319 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2026 Hellasz.hu