Szeptember az Apollonnál nagyon gyorsan be szokott telni. Talán náluk a legolcsóbb, Grandtoursnál vannak helyek ők nem szoktak lastminute-ben hirdetni. Szerintem ha most foglalsz 2 részletben fizetheted és biztos lesz a dátum is.
#1858082012-05-31 16:21:19 Válasz a #185789. hsz-ra
Szia Miskolciutas
Paraliára nagyon jó last minute utak szoktak lenni utószezonban.
Az eredeti kérdésre válaszolva, szerintem még ne aggódj, mert lehet azért nem küldik az apartman nevét, mert mivel az ottani irodájuk bezárt még ők sem tudják hol tudnak nektek intézni szállást, hisz még csak most kezdődött a szezon. Az Aeolus pl. a voucher-t az utazás előtt egy héttel küldi.
#1857912012-05-31 10:24:32 Válasz a #185789. hsz-ra
Szia Miskolciutas!
Szerintem ha Paraliához ragaszkodik akkor ne a Mediterrán tombolát válassza, mert ott még ha ki is zár az utak közül 10 % ráfizetéssel akkor sem tuti , hogy azt kapja. Amikor mi megyünk 2 hét múlva, ugyanabban az időpontban van aki Paráliát és van aki Sartit kapta, tehát ha olvasta itt valamerre azt a tavalyi tapasztalatot ,hogy szezononkénk megvan milyen helyekre visznek, az idén már nem úgy van.
Tehát véleményem szerint röviden a lényeg:
Csakis Paralia - last minute
mindegy csak Görögország - Mediterrán tombola , az olcsóbb.
Ismerősöm kérdezi,hogy amennyiben szeptember közepén szeretne Paraliara menni-lehetőleg minél kevesebb pénzből,akkor érdemes-e megvárni a szeptember eleji last minute-okat,vagy ugy jár jobban,ha most befizet a mediterrán tombolára,.vagy a születésnapi roadshow-t nézi...mivel én szeptemberben még sose mentem,nem is igazán tudom az akkori anyagi kondiciókat,segitsen már,aki ezt jobban ismeri!Mit válaszolnátok erre a kérdésre?Köszi a segitséget...
a Jimakos irodája tavaly nei poriban egész nyáron zárva tartott.
valamiféle jogi problémákról terjengett a hír.
az érkező vendégeket sokszor a szomszéd utazási iroda idegenvezetői szívességi alapon szállásolták, mert nem volt a Jimakosnak telepített idegenvezetője, mert az hazament hiszen nem kapott fizetést.
Jimakos ús ettől függetlenül kedves ember, csak sajnos úgy tűnik, legalábbis nei poriban teljesen rendezetlenek a dolgai.
Még az utazás kiállításon, fizettem be egy négy fős apartmanra, július 21-től egy hétre a Jimakos toursnál, Nei Poriba.
Azóta telefonon érdeklődtem, hogy lesz-e kint az irodájukban valaki akitől útba igazítást kapunk, (befizetéskor mondták, hogy lehet, az idén nem lesz nyitva a Nei Pori irodájuk)az apartman helyéről, nevéről, mert csak annyit írtak a voucherre, hogy N5 apartman/4 fő. A prospektusukban a fényképek benne vannak az apartmanokról, de az apartmanok neve nincs feltüntetve.
Telefonon azt mondták mehetünk benne lesz a kulcs a zárban.
Mondtam a hölgynek, rendben van de hol találom az ajtót?
Majd írnak az e-mail címemre, ígérték, de csak ígéret maradt, újból hívtam őket, újból ugyan azt válaszolták, majd írnak, azóta sem.
Egy hete én írtam egy e-mailt részükre, melyben feltettem az előbb ismertetett kérdést, valamint, hogy akkor a prospektusban szereplő fakultatív,Skiathos-i hajóútra hol tudunk jelentkezni?
Egyszerűen nem válaszolnak.
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett a levelem, azt szeretném megkérdezni, tudtok-e valamilyen infót a Jimakos toursról?
Vannak még, vagy valami gond van velük?
Valamint az említett hajó úton részt vett-e valaki és mik a tapasztalatok, benyomások?
Tavaly is mikor voltak a zavargások, meg tele volt ezzel a média, a görög nyaraló helyeken ebből semmit sem lehetett érezni. Én még meg is lepődtem mikor egyszer hívnak az itthoniak, hogy megvagyunk-e még ,mert elég durva dolgokat mutatnak a tv-ben, én meg csak néztem és mondom biztos, itt nincs semmi ilyesmi.
TÁJÉKOZTATÓ A GÖRÖGORSZÁGI FOGLALÁSOKKAL KAPCSOLATBAN
2012-05-21 06:53
A 2012. évi nyári árualapunk legnagyobb és egyik legfajsúlyosabb része a görögországi kínálatunk, amely elsősorban a görög szigetvilágra (Korfu, Kréta, Zakinthos, Rodosz, Kefalonia) és néhány szárazföldi üdülőterületre koncentrál nagyon széles és mély választékkal. A nyári szezonban nagyságrendileg heti 1000 ágyat kötöttünk le, amely így a szezonban 14-15.000 fő kiutaztatását jelenti repülős, buszos vagy egyéni utazással.
Az általunk lekötött szállások és hozzá kapcsolódó repülőhelyek jelenlegi foglaltsága tervszinten alakul és megegyezik az előző évek időarányos tendenciájával.
Görögország jelenleg is a legnépszerűbb uticélja a magyar turistáknak, elsősorban a remek ár/érték arányának és természeti és kulturális vonzerejének köszönhetően. A Görögországban kialakult gazdasági és politikai helyzet miatt nem tapasztalunk a korábbi évek gyakorlatánál nagyobb mértékű lemondást vagy módosítást, annak mértéke a szokványos keretek között mozog. Érdeklődések érkeztek hozzánk a tárgyban, amelyek elsősorban a zavartalan nyaralással kapcsolatban merültek fel, erre minden esetben az IBUSZ megnyugtató választ tudott adni.
Társaságunk minden esetben és bármely területen garantálja a gondtalan nyaralást vendégei számára köszönhetően stabil és jelentős anyagi hátterének és a több éve együttműködő helyi partnereinek, hiszen probléma esetén rendelkezik azon eszközökkel, hogy szükség szerint azonnali intézkedéseket tegyen. Ezáltal a vendégek már csak az utazásszervező miatt is biztonságban érezhetik magukat, hiszen jogszabályi kötelezettsége az irodának a szerződésben rögzített szolgáltatások maradéktalan teljesítése.
Minden területen magyar nyelvű képviselőink tartózkodnak, akiktől folyamatosan és első kézből kapjuk az információkat, jelenleg a görög üdülőhelyeken a megszokott módon zajlik az élet, már most is jelentős számú turista van a helyszíneken a mi szervezésünkben is.
Az IBUSZ a turizmusban eltöltött 110 éves tapasztalatával, kiépített kapcsolatrendszerével megbízhatóságával és minőségi kiszolgálásával 2012. év nyarán is garantálja utasainak a gondtalan görögországi nyaralást.
Egy perce kaptam egy e-mailt. Az Aeolus Utazási Iroda küldte.
Állásfoglalás a görögországi helyzettel kapcsolatban
A Görögországban kialakult gazdasági és politikai helyzet miatt bizonyára többen is elbizonytalanodtak utazás befoglalása illetve megvalósulása tekintetében. Állásfoglalásunkkal ezeket a kételyeket szeretnénk eloszlatni:
Görögország jelenleg a legnépszerűbb úticélja a magyar turistáknak, elsősorban a remek ár/érték arányának, természeti és kulturális vonzerejének köszönhetően.
Cégünk minden esetben és bármely területen garantálja a gondtalan nyaralást utasai számára köszönhetően stabil és jelentős anyagi hátterének és a több éve együttműködő helyi partnereinknek. Minden területről helyi partnereinktől, képviselőinktől folyamatosan, naprakészen kapjuk az információkat az éppen aktuális helyzetről. Az ő beszámolóikból tudjuk, hogy Görögországban NINCS turistákat érintő probléma és a helyiek továbbra is sok szeretettel várják az ide érkező turistákat.
Sajnos, mint mindig, a média most is túlságosan eltúlozza a helyzetet.
Görögországban 1 hónap múlva (jún.17-én) újra választásokat tartanak, Európa és az Unió minden tagjának érdeke, hogy Görögország is az EU tagja maradjon. Ha az új kormány úgy dönt, hogy kilép az EU övezetből, csak hosszas előkészítés eredményeként valósulhatna meg, hogy az euró helyett, ismét a drachma legyen a fizetőeszköz Görögországban. Tehát ez az estleges átállás az idei szezont semmiképp nem érinti. Mindemellett fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a görög gazdaság legerősebb tartópillére a turizmus, tehát Görögországnak sem érdeke, hogy a nyári főszezonban ellehetetlenítse a turisták utazását.
Biztosak lehetnek abban, hogy ha véletlenül mégis nem várt eseményre kerül sor, az utasok érdekeit, biztonságát szem előtt tartva azonnal reagálunk és megoldjuk a felmerülő problémákat!
Ha egyénileg foglalunk szállást, mi is az interneten keresztül már januárban lefoglaljuk. Én jobban szeretem a magánszállásokat, mivel így sokkal közvetlenebb a kapcsolat a háziakkal és így ismerhető meg igazán csak a görög vendégszeretet.
Persze utaztunk, utazunk irodával is, ha éppen van olyan ajánlatuk, ami kedvező.
Én most nagyon sokat vaciláltam, hogy hogyan lenne érdemes, és valóban, az interneten foglalva talán olcsóbban kijön az ember, mint ha irodával menne.. Érdemes megnézni a magánszállásokat. Rengetegnél még alkudozni is lehet, pláne ha nem pont szombattól szombatig mész.
Nekem az volt a fő problémám már sokszor is, hogy ahová én akarok menni, oda nagyon hamar elkapkodják a helyeket, és mivel nekem mindig csak egy-két hónappal előtte derül ki a pontos időpont, előfoglalni nem tudok. Igy meg már általában nincs hely, igy muszáj más megoldást találni.
Ez így valóban nagyon nehéz ügy. Én kizárólag egyénileg utazom és foglalok szállást, de ezt már elkezdem szinte ősszel, de legalább télen. Szinte országtól függetlenül mondhatom, hogy amit télen sikerül a neten megcsípni, az nyár elejére már lényegesen drágább, vagy már nincs is. A másik eset, hogy csak a tél végén kezdik hirdetni... A lényeg; folyamatosan lesben kell állni. Ha valaki ezt nem tudja megtenni (a többség), az sajnos lemarad ezekről.